W środowisku project managerów działam aktywnie od 12 lat, realizując szereg inicjatyw, z których większość pewnie już znasz. Zawsze przyświecały mi dwa cele:
- stanie na straży dobrych praktyk i standardów w zarządzaniu projektami – tak powstał Manifest Project Managera PMasters
- budowanie społeczności project managerów – ten cel realizuję poprzez Śniadania Project Managerów
Właściwie cele te nie są rozłączne, bowiem zależy mi na tym, aby nasza śniadaniowa społeczność również utożsamiała się z wartościami Manifestu.
Dobre praktyki projektowej społeczności
Kiedyś ktoś zapytał mnie, czym właściwie jest dla mnie społeczność i po czym poznam, że ona powstaje. Wtedy to pytanie wydawało mi się trudne, dziś już wiem, że realizujemy ten cel. Nasza społeczność to ludzie, których łączą projekty, to pasjonaci i praktycy, to osoby, które powracają na Śniadania i przyprowadzają swoich znajomych, to osoby, które utrzymują ze sobą kontakt poza wydarzeniami, to urodzeni networkerzy.
Stanie na straży dobrych praktyk i standardów to również pokazywanie kierunku i wyznaczanie trendów. W świecie przesyconym zmianami, ciężko odpowiedzieć na pytanie czego należy się uczyć lub co umieć, żeby osiągnąć mistrzostwo w zarządzaniu projektami. Przed tym dylematem stoi dziś wiele organizacji, bo jedno jest pewne – projekty zyskują na znaczeniu, choć bez wątpienia zmieni się zarządzanie nimi, jak również samą rolę kierownika projektów czeka rewolucja.
Śniadania Project Managerów i co dalej?
Efektem skalowania Śniadań Project Managerów i moim kolejnym przedsięwzięciem skierowanym do project managerów jest konferencja PMasters, realizowana we współpracy z firmą PROIDEA – organizatorem największych eventów dla branży technologicznej w Polsce. To pierwsze takie wydarzenie, które łączy projekty z biznesem, stawia na partnerstwo i synergię obydwu światów, które dziś od siebie wzajemnie zależą. Konferencja PMasters to również przestrzeń do wymiany wiedzy i dzielenia się najlepszymi praktykami, a także promowania innowacyjnych metod zarządzania, technik i narzędzi w zakresie zarządzania projektami, a także budowania kultury eksperymentowania.
Czeka nas rewolucja!
Pierwsza edycja konferencji PMasters odbędzie się pod hasłem “Czeka nas rewolucja! Poznaj przyszłość zarządzania projektami”.
Na wirtualnej scenie wydarzenia staną eksperci i wieloletni praktycy: Agnieszka Bochacka, David Smyth, Marcin Żmigrodzki, Piotr Prokopowicz, Sebastian Drzewiecki, Włodzimierz Makowski, Kamil Stanuch oraz Krzysztof Ogonowski. Nad wysokim poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa Rada Programowa w składzie: Sylwia Skonecka, Maciej Ryś, Maciej Bieniasz i ja.
Uczestnicy usłyszą między innymi o:
- projektach tak innowacyjnych, że Agile nie wystarcza,
- pułapkach w myśleniu o anty-trendach,
- transformacji cyfrowej i zmieniającej się roli działów IT,
- technologii i jej wpływie zarówno na człowieka, jak i zarządzanie projektami,
- przyszłości kultury organizacyjnej w zmieniającym się otoczeniu
Konferencja PMasters to nowa jakość
Konferencja PMasters wniesie nową jakość i odpowie na potrzeby pasjonatów zarządzania projektami, a także osób, które poprzez swoje działania kreują projektową przyszłość.
Wśród sponsorów znaleźli się m.in. FlexiProject – dostawca oprogramowania do zarządzania projektami, GlobalLogic – lider w sektorze usług inżynierii oprogramowania i digitalizacji produktu, firma Growth – która kompleksowo wspiera firmy w ich rozwoju oraz firma szkoleniowo-konsultingowa Silfra Consulting.
Pełna agenda oraz informacje o prelegentach znajdziesz na stronie wydarzenia https://pmasters.pl/. Konferencja PMasters jest jednodniowa i odbędzie się 29 marca online. Bilety dostępne są w cenie 125 zł w wersji Early Bird 2 za 1 do 7 marca oraz 250 zł w cenie regularnej.
Cały dochód ze sprzedaży biletów Early Birds na konferencję PMasters przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z Ukrainy.
Mam nadzieję, że tak, jak ja, nie możesz doczekać się tego spotkania i niezbędnej dawki wiedzy, do tego, aby budować swoją przewagę konkurencyjną jaka nas czeka!
#SolidarnizUkrainą