Na świat przyszłam jako córka polonistki i marszanda. Początkowe ambicje związane z ekonomią zamieniłam na wykształcenie dziennikarza prasowego, jednak los chciał, żebym została project managerem. I miał rację.

Posiadam 15-letnie doświadczenie zawodowe, w tym ponad 9-letnie doświadczenie w branży IT. Z powodzeniem zarządzałam projektami na poziomie zarówno lokalnym, jak i globalnym, a także wdrażałam najlepsze praktyki zarządzania projektami, łącząc pasję z pracą. Jestem autorką bloga kjarocka.pl, organizatorką pierwszego w Polsce cyklu wydarzeń “Śniadania Project Managerów”, serii szkoleń “Warsztaty Project Managerów”, a także autorką programu mentoringowego dla kierowników projektów.

W codziennym działaniu skupiam się na efektywności procesów projektowych, innowacyjnych rozwiązaniach, możliwych usprawnieniach i ciągłym doskonaleniu, ale ponad wszystko – na ludziach, bo to oni tworzą projekt.

Obecnie zajmuję stanowisko Dyrektora Programu w firmie GlobalLogic, gdzie obejmuję pieczę nad ponad 70-osobowym zespołem off-shore’owym. Celem programu jest transformacja cyfrowa i integracja procesów biznesowych jednej z największych sieci aptek na świecie. Wyzwanie, przed jakim stoję, pozwala mi nieustannie się rozwijać, a także spełniać zawodowe ambicje.

Przyświeca mi dewiza Sheryl Sandberg, która mawia: “Jeśli oferują ci miejsce na statku kosmicznym, nie pytaj, które, po prostu wskakuj!”. Jestem fanką życia, lubię ludzi, dobrą książkę i dobrą kawę. W czasie wolnym teatr i niezależnie od czasu – czekoladę :)

Karolina Jarocka