Na świat przyszłam jako córka polonistki i marszanda. Początkowe ambicje związane z ekonomią zamieniłam na wykształcenie dziennikarza prasowego, jednak los chciał, żebym została project managerem. I miał rację.

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w 2004 roku, a od 2010 roku jestem związana z zarządzaniem projektami i zespołami w branży IT.

W toku lat pracy poznałam różnej skali organizacje, od kilkunastoosobowych z kapitałem lokalnym po międzynarodowe korporacje. Zrealizowałam ponad 20 projektów i programów, w tym dla klientów globalnych takich jak UBS, Cisco czy Walgreens. Zarządzałam zespołami kilkuosobowymi, jak również programami liczącymi blisko 100 osób. Towarzyszyłam klientom na ich drodze w transformacjach cyfrowych i biznesowych, a także wdrażałam najlepsze praktyki zarządzania projektami, łącząc pracę z pasją.

Jestem autorką bloga kjarocka.pl, organizatorem pierwszego w Polsce cyklu wydarzeń “Śniadania Project Managerów”, serii szkoleń “Warsztaty Project Managerów”, autorem programu mentoringowego dla kierowników projektów, a także współorganizatorem szkoleń i konsultacji online w “Twoje Drzwi do IT”.

W 2017 roku ukończyłam Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, rozszerzając swoje portfolio zawodowe o executive coaching oraz coaching kariery, na który serdecznie Cię zapraszam.

W codziennej pracy skupiam się na podnoszeniu efektywności organizacji w zakresie procesów projektowych, a także budowaniu kultury eksperymentowania i innowacji. Sercem jestem po stronie ludzi, bo to oni tworzą projekt.

Doskonale wiem, że “sztywne” podejścia i tradycyjne metodyki spełniają swoją rolę w przewidywalnych projektach, a współczesne oprogramowanie takie nie jest, dlatego angażuję umiejętności adaptacyjne w procesy, które tworzę, aby Twoja organizacja mogła odnieść sukces w nieprzewidywalnych sytuacjach. Tworzę przestrzeń, w której efektywność i zaangażowanie łączą się, aby organizacje mogły osiągnąć najważniejszy cel – dostarczyć wartość.

W czym konkretnie mogę Ci pomóc? 

  • Zaprojektuję dla Ciebie optymalne i elastyczne procesy projektowe i udzielę wsparcia w ich wdrożeniu  
  • Zaproponuję i wdrożę najlepsze dla Twojej firmy techniki i narzędzia w zakresie zarządzania projektami 
  • Dokonam przeglądu obecnych działań i procesów projektowych w Twojej organizacji i zarekomenduję rozwiązania dla Twoich problemów 
  • Wdrożę nowoczesne i zwinne Biuro Zarządzania Projektami w Twojej organizacji
  • Wezmę na siebie rozwój kompetencji project managerów w Twojej organizacji, więcej o tym znajdziesz tutaj
  • Skonsultujesz ze mną zagadnienia w zakresie zarządzania projektami, programami i portfolio projektów 
  • Prowadzę szkolenia zamknięte dotyczące tematyki projektowej i dookoła projektowej (zarządzanie projektami, Agile, komunikacja, zdalna infrastruktura, przywództwo) 

Przyświeca mi również dewiza Sheryl Sandberg, która mawia: “Jeśli oferują ci miejsce na statku kosmicznym, nie pytaj, które, po prostu wskakuj!”.

Jestem fanką życia, lubię ludzi, dobrą książkę i dobrą kawę. W czasie wolnym teatr i niezależnie od czasu – czekoladę :)

Karolina Jarocka