Warsztaty Project Managerów vol. 1!

Warsztaty Project Managerów vol. 1

Uwaga, uwaga! Zachęceni sukcesem Śniadań Project Managerów do życia powołujemy nową inicjatywę – Warsztaty Project Managerów. Jest to seria krótkich, 3-godzinnych, ale intensywnych szkoleń dla kierowników projektów. Naszym celem jest szerzenie wiedzy z zakresu zarządzania projektami, skoncentrowanie się na aspektach praktycznych, dzielenie się dobrymi projektowymi praktykami, a także kontynuowanie misji, jaką zapoczątkowaliśmy Śniadaniami, a którą realizować chcemy również poprzez Warsztaty – jest to budowanie zawodowej społeczności – społeczności project managerów.

Nowa seria szkoleń obejmie różnorodne zagadnienia i umiejętności potrzebne do efektywnej pracy w roli kierownika projektu. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania narzędzi i technik w zarządzaniu projektami, zmierzenia się z realnymi przykładami z życia oraz wymienienia się doświadczeniami z kolegami po fachu :) Koordynatorem przedsięwzięcia jest współautor bloga – Maciej Bieniasz, który czuwać będzie nad programem merytorycznym warsztatów oraz ich rozwojem. Maciek, ogromne podziękowanie za zaangażowanie!

Warsztaty Project Managerów vol. 1 startują już 23 lutego 2019. Poprowadzi je jeden z uczestników Śniadań Project Managerów i sympatyk tego wydarzenia – Łukasz Góralczyk. Certyfikowany project manager, od kilkunastu lat odpowiada za budowę i rozwój systemów zarządzania ryzykiem operacyjnym oraz procesów biznesowych. Podczas inauguracyjnej sesji wprowadzi nas do procesu zarządzania ryzykiem. Jest nam niezmiernie miło, zważywszy, że z ową inicjatywą Łukasz wyszedł sam – serdecznie dziękujemy! :)

Plan na Warsztaty Project Managerów vol. 1 prezentuje się następująco:

 1. Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem (5-10 min.)
 2. Podstawowe zagadnienia związane z zarządzaniem ryzykiem (5-10 min.)
 3. Warsztaty praktyczne (60-90 min.)
 4. Omówienie wybranych elementów procesu zarządzania ryzykiem (30-60 min.)
 • Kontekst, zakres, kryteria
 • Identyfikacja
 • Postępowanie
 1. Podsumowanie warsztatów (5-10 min.)

Przekazuję Wam jeszcze parę słów od Łukasza, choć mam nadzieję, że już w tym miejscu dodatkowa zachęta nie jest potrzebna :)

Starasz się przewidywać, co może nie pójść zgodnie z planem? Nie sypiasz po nocach, myśląc o tym dlaczego tak się stanie? Wkładasz całe serce w to co robisz, Twoje zaangażowanie nie zapobiega jednak nieprzewidzianym zdarzeniom? A jak często rozważasz, że coś pójdzie lepiej niż zaplanowano? 

Nasze spotkanie wprowadzeni odrobinę porządku do nieuporządkowanego świata niepewności i ryzyka, pokazując, że ryzyko to nie tylko czarna chmura wisząca nad realizacją projektu, ale nierzadko nowe możliwości.

Przedstawiając podstawowe wymagania i działanie procesu zarządzania ryzykiem w kontekście zarządzania projektami, poszukamy języka, który pozwoli wykorzystać możliwości kwantyfikacji ilościowej do szacowania ryzyka. Zastanowimy się jak nim efektywnie zarządzać oraz wpisać zarządzanie ryzykiem w proces prowadzenia projektu, niekoniecznie tylko poprzez samą budowę rejestrów ryzyka i malowania czerwono-zielonych matryc.

Porozmawiamy także nieco o procesach biznesowych w tym kontekście. Wszystko to w oparciu o praktyczne case study przy wykorzystaniu niezwykłych narzędzi.

Warsztaty Project Managerów vol. 1 – informacje organizacyjne:

 • Gdzie: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, budynek B1, sala 015 (niski parter)
 • Kiedy: 23/02/2019, godz. 10:00
 • Cena: 60 zł/ osobę
 • Zapisy: klik!

Jeżeli chce rozwijać się w roli Project Managera i zdobywać praktyczną wiedzę z tego obszaru, to nowa seria Warsztatów Project Managerów jest właśnie dla Ciebie! Nie zwlekaj i się zapisz! Ilość miejsc jest ograniczona. Do zobaczenia! :)

Łukasz Góralczyk

Łukasz Góralczyk – manager ds. ryzyka, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie o profilu rachunkowość zarządcza. Od kilkunastu lat odpowiada za budowę i rozwój systemów zarządzania ryzykiem operacyjnym oraz procesów biznesowych w Grupie SIG Polska oraz całej SIGplc Group. Jednym z wyróżnień, którym nasz przyszły może się pochwalić jest uzyskanie najniższej oceny ryzyka dla zarządzanego systemu ryzyka i kontroli wewnętrznej od tak znanych firm jak: Deloitte, PWC oraz Ernst&Young.

Łukasz jest również certyfikowanym PM, który od kilku lat zarówno samodzielnie jak i współpracując z Dekra Polska zajmuje się wdrożeniami systemów zarządzania oraz prowadzeniem projektów szkoleniowych i warsztatów. Członek zespołu odpowiedzialnego za implementację normy ISO31000 w Polsce z ramienia Stowarzyszenia Menedżerów Ryzyka POLRISK, a także współtwórca systemu zarządzania jakością ISO9001 w TUiR WARTA S.A.

 

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Śniadanie Project Managerów vol. 22!

Czy wiesz, że od ostatniego Śniadania Project Managerów upłynęło już 129 dni?!...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *