Śniadanie Project Managerów vol. 7!

Śniadanie Project Managerów vol. 7

Sześć Śniadań Project Managerów za nami, wakacyjna przerwa i wracamy pełni nowych pomysłów, z tą samą, a może nawet większą ciekawością, ze zdwojoną energią i w nieco zmienionym składzie.

Wakacje to nie był dla nas czas laby. Wręcz przeciwnie – był to czas, kiedy Śniadania zmieniały swój kształt w odpowiedzi na informacje zwrotne, które od Was otrzymywaliśmy, ale cofnijmy się na moment do początku, aby podsumować drogę, którą przeszliśmy do miejsca, w którym jesteśmy teraz. Pierwsze Śniadanie Project Managerów było totalnym eksperymentem. Wypali / nie wypali? Pamiętam ten moment ekscytacji po opublikowaniu wydarzenia, ten czas oczekiwania na nasze pierwsze spotkanie, w końcu efekt końcowy – chwyciło! Śniadanie przyciągnęło świetnych ludzi, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że na jednym spotkaniu nie poprzestaniemy. W organizację kolejnych Śniadań włączyła się Kinga Królikowska, Anna Korczak i Piotr Opałacz – rodzynek w naszym damskim gronie.

Po każdym Śniadaniu, kiedy żegnaliśmy ostatniego uczestnika, siadaliśmy razem i robiliśmy coś na kształt retrospektywy minionego wydarzenia. To zaskakujące, ile mieliśmy wniosków, ile odnotowywaliśmy rzeczy do poprawy, w końcu ile nowych pomysłów się rodziło. Stało się to już naszą dobrą praktyką i zwyczaj ten pielęgnujemy do dziś.

W czerwcu dopadł mnie kryzys i przeciążenie mnogością tematów. Zaczęłam redukować swoje aktywności i Śniadanie miało być jedną z nich. Ania w obliczu nowych zawodowych wyzwań opuściła nasze szeregi, Kinga wyjechała do Warszawy, wspierając nas już tylko (albo aż) duchowo. Zostaliśmy ja i Piotrek. Stwierdziłam: STOP. Parkuję ten temat, zwalniam. I wiecie co? I wtedy do akcji wkroczył Piotrek, deklarując, że przejmie zarządzanie tym projektem, byleby tylko Śniadania utrzymać przy życiu, bo WARTO! Nie wątpiłam, że warto, co więcej – wierzyłam, że Piotrka decyzja jest przemyślania i ani przez moment się nie zawahałam. Kontynuujemy i wracamy do Was po letniej przerwie z nową jakością Śniadań!

A oto co przed nami:

 1. Śniadaniowa Drużyna w składzie: Karolina Jarocka, Piotr Opałacz, Karol Czapik i gościnnie Ilona Bar. Karol był z nami od początku, najpierw jako uczestnik, potem zadeklarował chęć włączenia się w samą organizację i zrobił to w idealnym momencie! Podobnie było z Iloną, która reprezentuje nas we Wrocławiu.
 2. Wprowadzamy opłatę w wysokości 30 zł za uczestnictwo w Śniadaniach przede wszystkim po to, żeby mieć większą elastyczność podczas rezerwacji lokalu i bardziej przewidywalną frekwencję. Kwota, którą zapłacisz w całości przeznaczona jest na śniadanie i na prowizję dla serwisu Evenea. Nie zarabiamy na Śniadaniach i chcemy, żebyś o tym wiedział :)
 3. Od tej pory każde Śniadanie będzie miało nie tylko swój temat, ale i swojego prelegenta i będzie nam bardzo miło, jeśli prelegentem zostaniesz właśnie Ty, Drogi Uczestniku Śniadań :) Konsekwentnie realizujemy misję budowania społeczności skupionej wokół project managerów, zależy nam na tym, aby wymieniać się doświadczeniem i liczymy na Twój wkład!
 4. Na Śniadaniach pojawi się sekcja newsów – przegląd nowinek ze świata zarządzania projektami. Będzie to stały punkt śniadaniowego programu i przyznam, że bardzo mnie ten pomysł mobilizuje do poszukiwania branżowych perełek specjalnie dla Was!

A tymczasem Śniadanie Project Managerów vol. 7 przed nami i nasz gość specjalny – Karol Czapik wraz z intrygującym tematem wystąpienia: “Jeżeli odpowiedzią jest PMO, to jakie było pytanie?” Podczas prelekcji Karol poruszy następujące zagadnienia:

 1. Mandat PMO (kontekst)
 2. Przyczyny niepowodzenia PMO
 3. Umiejscowienie PMO w organizacji, czy zawsze musi być tak samo?
 4. Kilka przykładów historii sukcesów PMO
 5. PMO – niekończąca się droga…

Zainteresowani? To teraz czas, aby zapisać się na Śniadanie!

Informacje organizacyjne:

 • Gdzie: Bistro 11, ul. Rakowicka 11, Kraków
 • Kiedy: 6/10/2018, godz. 10:00
 • Cena: 30 zł/ osobę. W cenę wliczone jest śniadanie :)
 • Zapisy: klik!

Karol Czapik obecnie PMO Manager, od 7 lat zawodowo związany z G.K. Integer.pl.  Członek IPMA Polska, współtwórca pierwszej edycji konkursu: IPMA PMO Award 2018, Ekspert i Członek Społeczności Fundacji Polska Innowacyjna, Członek Konwentu Seniorów Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club i były Przewodniczący SF BCC w Krakowie, Fundator i Członek Rady Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Activus Promptus.

Kierownik Projektów z 10-letnim doświadczeniem, pierwsze projekty prowadził w organizacjach pozarządowych. Posiada doświadczenie w projektach strategicznych, transformacyjnych, organizacyjnych, usługowych oraz IT.

Zwolennik podejścia do realizowania wartości i celów biznesowych poprzez racjonalne zarządzanie projektami, które można podsumować słowami: “Pracujmy tak, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta”. Jest pasjonatem zarządzania projektami zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Myślenie systemowe w projektach

Kula jest okrągła – nic odkrywczego. Możesz ją obejrzeć z każdej strony,...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *