Śniadanie Project Managerów vol. 7!

Śniadanie Project Managerów vol. 7

Sześć Śniadań Project Managerów za nami, wakacyjna przerwa i wracamy pełni nowych pomysłów, z tą samą, a może nawet większą ciekawością, ze zdwojoną energią i w nieco zmienionym składzie.

Wakacje to nie był dla nas czas laby. Wręcz przeciwnie – był to czas, kiedy Śniadania zmieniały swój kształt w odpowiedzi na informacje zwrotne, które od Was otrzymywaliśmy, ale cofnijmy się na moment do początku, aby podsumować drogę, którą przeszliśmy do miejsca, w którym jesteśmy teraz. Pierwsze Śniadanie Project Managerów było totalnym eksperymentem. Wypali / nie wypali? Pamiętam ten moment ekscytacji po opublikowaniu wydarzenia, ten czas oczekiwania na nasze pierwsze spotkanie, w końcu efekt końcowy – chwyciło! Śniadanie przyciągnęło świetnych ludzi, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że na jednym spotkaniu nie poprzestaniemy. W organizację kolejnych Śniadań włączyła się Kinga Królikowska, Anna Korczak i Piotr Opałacz – rodzynek w naszym damskim gronie.

Po każdym Śniadaniu, kiedy żegnaliśmy ostatniego uczestnika, siadaliśmy razem i robiliśmy coś na kształt retrospektywy minionego wydarzenia. To zaskakujące, ile mieliśmy wniosków, ile odnotowywaliśmy rzeczy do poprawy, w końcu ile nowych pomysłów się rodziło. Stało się to już naszą dobrą praktyką i zwyczaj ten pielęgnujemy do dziś.

W czerwcu dopadł mnie kryzys i przeciążenie mnogością tematów. Zaczęłam redukować swoje aktywności i Śniadanie miało być jedną z nich. Ania w obliczu nowych zawodowych wyzwań opuściła nasze szeregi, Kinga wyjechała do Warszawy, wspierając nas już tylko (albo aż) duchowo. Zostaliśmy ja i Piotrek. Stwierdziłam: STOP. Parkuję ten temat, zwalniam. I wiecie co? I wtedy do akcji wkroczył Piotrek, deklarując, że przejmie zarządzanie tym projektem, byleby tylko Śniadania utrzymać przy życiu, bo WARTO! Nie wątpiłam, że warto, co więcej – wierzyłam, że Piotrka decyzja jest przemyślania i ani przez moment się nie zawahałam. Kontynuujemy i wracamy do Was po letniej przerwie z nową jakością Śniadań!

A oto co przed nami:

 1. Śniadaniowa Drużyna w składzie: Karolina Jarocka, Piotr Opałacz, Karol Czapik i gościnnie Ilona Bar. Karol był z nami od początku, najpierw jako uczestnik, potem zadeklarował chęć włączenia się w samą organizację i zrobił to w idealnym momencie! Podobnie było z Iloną, która reprezentuje nas we Wrocławiu.
 2. Wprowadzamy opłatę w wysokości 30 zł za uczestnictwo w Śniadaniach przede wszystkim po to, żeby mieć większą elastyczność podczas rezerwacji lokalu i bardziej przewidywalną frekwencję. Kwota, którą zapłacisz w całości przeznaczona jest na śniadanie i na prowizję dla serwisu Evenea. Nie zarabiamy na Śniadaniach i chcemy, żebyś o tym wiedział :)
 3. Od tej pory każde Śniadanie będzie miało nie tylko swój temat, ale i swojego prelegenta i będzie nam bardzo miło, jeśli prelegentem zostaniesz właśnie Ty, Drogi Uczestniku Śniadań :) Konsekwentnie realizujemy misję budowania społeczności skupionej wokół project managerów, zależy nam na tym, aby wymieniać się doświadczeniem i liczymy na Twój wkład!
 4. Na Śniadaniach pojawi się sekcja newsów – przegląd nowinek ze świata zarządzania projektami. Będzie to stały punkt śniadaniowego programu i przyznam, że bardzo mnie ten pomysł mobilizuje do poszukiwania branżowych perełek specjalnie dla Was!

A tymczasem Śniadanie Project Managerów vol. 7 przed nami i nasz gość specjalny – Karol Czapik wraz z intrygującym tematem wystąpienia: “Jeżeli odpowiedzią jest PMO, to jakie było pytanie?” Podczas prelekcji Karol poruszy następujące zagadnienia:

 1. Mandat PMO (kontekst)
 2. Przyczyny niepowodzenia PMO
 3. Umiejscowienie PMO w organizacji, czy zawsze musi być tak samo?
 4. Kilka przykładów historii sukcesów PMO
 5. PMO – niekończąca się droga…

Zainteresowani? To teraz czas, aby zapisać się na Śniadanie!

Informacje organizacyjne:

 • Gdzie: Bistro 11, ul. Rakowicka 11, Kraków
 • Kiedy: 6/10/2018, godz. 10:00
 • Cena: 30 zł/ osobę. W cenę wliczone jest śniadanie :)
 • Zapisy: klik!

Karol Czapik obecnie PMO Manager, od 7 lat zawodowo związany z G.K. Integer.pl.  Członek IPMA Polska, współtwórca pierwszej edycji konkursu: IPMA PMO Award 2018, Ekspert i Członek Społeczności Fundacji Polska Innowacyjna, Członek Konwentu Seniorów Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club i były Przewodniczący SF BCC w Krakowie, Fundator i Członek Rady Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Activus Promptus.

Kierownik Projektów z 10-letnim doświadczeniem, pierwsze projekty prowadził w organizacjach pozarządowych. Posiada doświadczenie w projektach strategicznych, transformacyjnych, organizacyjnych, usługowych oraz IT.

Zwolennik podejścia do realizowania wartości i celów biznesowych poprzez racjonalne zarządzanie projektami, które można podsumować słowami: “Pracujmy tak, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta”. Jest pasjonatem zarządzania projektami zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Strategiczna filantropia – 5 kroków do wdrożenia jej w Twojej firmie

Emocjonalne dawanie Grudzień to czas dobroczynności, kiedy chętniej niż zwykle otwieramy nasze...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *