Śniadanie Project Managerów vol. 8!

Śniadanie Project Managerów vol. 8

Wiecie, że dokładnie rok temu ( z różnicą jednego dnia) spotkaliśmy się z Wami we Wrocławiu po raz pierwszy? :)  Czas płynie nieubłaganie i nie sposób go zatrzymać, podobnie jak nas! Rozkręcamy się i przybywamy do Wrocławia po raz kolejny (czwarty!) na Śniadanie Project Managerów vol. 8! Jak zawsze ważny jest dla nas networking i dawka wiedzy, którą po Śniadaniu (oj, będzie pysznie!) możecie zabrać ze sobą.

“Scaled Agile odczarowany” to temat naszego spotkania, w ramach którego Łukasz Doliński przybliży nam tajniki SAFe. Agenda wygląda naprawdę obiecująco!

Część 1. Czym jest skalowanie agile?

 1. Zespoły agile są świetne…
 2. … ale często nie mają łatwego życia.
 3. Organizacje rzucają czasem kłody pod nogi zespołom zwinnym.
 4. Zespoły są na tyle zwinne, na ile zwinna jest organizacja. Czym jest skalowanie agile?

Część 2. Od strategii do buttona, czyli nie całkiem prawdziwy, ale całkiem prawdopodobny przykład zwinnego rozwoju produktu w skali, na przykładzie Scaled Agile Framework.

 1. Framework SAFe z lotu ptaka.
 2. Studium przypadku:
  1. Strumienie Wartości, operacyjne i deweloperskie, oraz zasady ich zwinnego budżetowania – Plan Driven Development vs Value Driven Development,
  2. Pociągi, czyli Agile Release Trains, czyli Programy zwinne i sposób w jaki rozwijają produkty w ramach strumieni wartości,
  3. Motywy strategiczne i ich wpływ na portfele i programy
  4. Portfolio EpiC, przykład powoływania zwinnych inicjatyw na poziomie portfela
  5. Dekompozycja Portfolio Epic na Features i Stories
  6. Planowanie Przyrostu Programu i synchronizacja PI Planningów między Programami
  7. Realizacja Przyrostu Programu

Część 3. Wszystko co zawsze chcieliście wiedzieć o SAFe, ale wstydziliście się zapytać rodziców.

Nie może Cię zabraknąć! Zapisz się koniecznie, bo ilość miejsc jest ograniczona, a Śniadanie Project Managerów vol. 8 – tylko jedno ;)

Informacje organizacyjne:

 • Gdzie: FutureNet Cafe, Rynek 46/47, Wrocław
 • Kiedy: 24/11/2018 (s0bota), godz. 10:0o
 • Czas trwania prelekcji: 60 minut (prelekcja rozpocznie się po śniadaniu)
 • Cena: wprowadzamy opłatę za udział w wydarzeniu: 30 zł, aby łatwiej nam było zapanować nad frekwencją, jednak kwota ta przeznaczona jest na śniadanie :)
 • Zapisy: klik!

Więcej szczegółów sukcesywnie na stronie Karolina Jarocka Project Management.

Łukasz Doliński

Łukasz Doliński – na studiach uczono go ekonomii, w prawdziwym życiu z kolei sam uczył się jak zarządzać projektami. Z obydwu tych doświadczeń wynika to, czym Łukasz zajmuje się obecnie – zarządzanie grupami projektów (programy, portfele) i dojrzałością projektową organizacji głównie w obszarze IT i rozwoju produktów.

W swojej pracy stara się łączyć perspektywę biznesową z techniczną i organizacyjną, bo za kluczową rzecz dla sukcesu wszelkich przedsięwzięć uważa równoważenie tych trzech wymiarów.

Gdyby miał na to czas, pewnie byłby perfekcjonistą. Z braku tego luksusu nieustannie rozwija się, starając maksymalizować wartość dostarczaną przy danych nam ograniczeniach. To prowadzi go do ciągłego i intensywnego uczenia się, a lubi się uczyć, poznawać nowe rzeczy i zwiększać swoją efektywność w każdej dziedzinie. Lubi też dzielić się nabytą wiedzą i doświadczeniem, więc spełnia się w roli trenera i konsultanta. Swoją wiedzą z zakresu skalowania Agile dzieli się na swoim blogu http://atscale.pl/.

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Śniadanie Project Managerów vol. 20!

Z pewnością można powiedzieć, że ostatnie tygodnie wywróciły życie do góry nogami...
Czytaj dalej

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *