Polish Project Excellence Award 2017

Polish Project Excellence Award 2017

Stowarzyszenie IPMA Polska zaprasza do kolejnej edycji prestiżowego konkursu na najlepiej zarządzany projekt – Polish Project Excellence Award 2017!

Stowarzyszenie IPMA Polska działa na rzecz propagowania idei dobrych praktyk w zarządzaniu projektami. W celu wyłonienia najlepiej zarządzanych projektów organizuje wyjątkowy konkurs Polish Project Excellence Award. Propaguje on najbardziej spektakularne osiągnięcia w obszarze zarządzania projektami, poprzez nagradzanie doskonale zarządzanych projektów oraz docenienie prowadzących je zespołów.

W roku 2016 finalistami konkursu byli: Urząd Miejski Wrocławia, General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o., PORR Polska Infrastructure S.A., Bank Zachodni WBK S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., SPRINT S.A., , Atlas Sp. z o.o.

Oto co mówi o udziale w konkursie jeden z jego Zwycięzców z 2016r. – firma General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o.:

Niezmiernie cieszy nas główna nagroda w ogólnopolskim konkursie IPMA, którą otrzymaliśmy za projekt „wdrożenie do produkcji opla astry piątej generacji”. Szczególnie ważne dla nas jest to, że praca całego zespołu zaangażowanego w projekt została doceniona, a nasze istniejące procesy projektowe zasłużyły na wysokie noty wśród niezależnych asesorów. To również spora motywacja do wysiłku przy następnych projektach, które będziemy wdrażać. Chcemy, żeby doskonałość w projekcie była dewizą firmy GMMP, a współpraca w ramach organizacji IPMA przyczyniała się również do budowania doświadczenia w zarządzaniu projektami i pomagała nam ciągle doskonalić ten proces.

Mariusz Deląg, kierownik Inżynierii Produkcji i Infrastruktury Technicznej GMMP

A także kolejny Zwycięzca z 2016r. – Urząd Miejski Wrocławia:

Wygrana w konkursie Polish Project Excellence Award to wielkie wyróżnienie dla Biura Zarządzania Projektami oraz ogromny prestiż dla naszej organizacji. Zwycięstwo pokazuje, że Miasto Wrocław realizuje projekty na najwyższym, konkurencyjnym dla sektora prywatnego  poziomie. Sukces ten nie był by możliwy gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu. Słowa uznania należą się kierownikowi projektu – Marcinowi Miedzińskiemu – za profesjonalne przeprowadzenie projektu oraz osiągnięcie wyśmienitych efektów. Raport końcowy z oceny projektu będzie doskonałym materiałem do pracy nad dalszym udoskonalaniem funkcjonowania Biura Zarządzania Projektami.

Robert Bednarski – dyrektor Biura Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego Wrocławia

Firmy, które aplikują do konkursu otrzymują wsparcie i obiektywną wartościową ocenę od ekspertów z zakresu zarządzania projektami, którzy wskażą zarówno mocne strony projektu, jak również obszary z potencjałem do dalszego doskonalenia. Oprócz tego dostają indywidualny raport z oceny zgłoszonego projektu, który może stanowić podstawę do kontynuacji rozwoju w obszarze zarządzania projektami. Finaliści konkursu zostają ponadto docenieni w branży zarządzania projektami jako profesjonaliści, a nagroda jest źródłem motywacji dla całego zespołu projektowego potwierdzając jego kompetencje i dojrzałość.

Projekty, które można zgłaszać muszą być ukończone najpóźniej 2 lata przed złożeniem aplikacji. Minimalny czas trwania projektu to 6 miesięcy, a minimalna ilość członków zespołu to 6 osób. Każdy z projektów powinien mieć przynajmniej 1 podwykonawcę wewnętrznego/zewnętrznego.

5 czerwca upływa termin składania wniosków aplikacyjnych. W tym celu  zapraszamy do jak najszybszego kontaktu z Biurem IPMA Polska, z Panią Katarzyną Pefew: tel. 662 051 772, katarzyna.pefew@ipma.pl

Więcej informacji o konkursie tutaj.

 

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Błędy oprogramowania – znajdź je zanim zaczną Cię kosztować

Skąd się biorą błędy w oprogramowaniu? Błędy do oprogramowania wkradają się jeszcze...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *