Dziennik Projektu 1.1 – wersja dla Niej i dla Niego

Dziennik Projektu

Moi Drodzy, ponieważ Dziennik Projektu spotkał się z Waszym zainteresowaniem, otrzymałam też od Was wiele przychylnych słów na jego temat, postanowiłam nie poprzestawać na opublikowanej już wersji. Dzięki Waszym sugestiom w ostatnim czasie udało mi się wprowadzić do Dziennika kilka zmian. Niektóre z nich to tylko poprawki kosmetyczno-estetyczne, niektóre jednak (mam nadzieję) uczynią Dziennik Projektu łatwiejszym w „obsłudze”.

Dziennik Projektu 1.1- wprowadzone zmiany

Część zmian Dziennik Projektu zawdzięcza Michałowi Maroszkowi, który nie tylko je zasugerował, ale również wprowadził. Dzięki Michałowi w arkuszu „Monitoring” w kolumnach I oraz J w pustych komórkach mamy wartość zero (wcześniej były tam excel’owe formuły błędu). W arkuszu „Dziennik” Michał dodał kolumnę i formułę, która w łatwy sposób umożliwia dodanie kolejnego tygodnia z życia projektu. Michał, stokrotne dzięki!

Ponadto:

  • W arkuszach: “Lista ryzyk”, “Lista zmian”, “Zadania do wykonania”, “Zagadnienia projektowe” dodałam nowe kolumny (data utworzenia / zamknięcia, autor zgłoszenia, właściciel zadania itp.) – teraz wprawdzie te widoki są znacznie obszerniejsze, ale dane są bardziej kompletne. Oczywiście zbędne kolumny można zawsze ukryć :)
  • Zmieniłam nazwę arkusza “Przegląd dokumentów” na “Przegląd arkuszy”- wydawało mi się to bardziej intuicyjne.
  • Wprowadziłam drobne zmiany wizualne, głównie kolorystyczne, szerokości kolumn, formatowanie czcionek.
  • Do wybranych nagłówków kolumn dodałam komentarze wyjaśniające, co autorka miała na myśli :)
  • Do wybranych arkuszy wprowadziłam przykładowe dane – dzięki temu widać formatowanie czcionek w poszczególnych kolumnach, a także format danych.

Zarządzanie projektami w IT | Twoje Drzwi do IT

Wszystkie zmiany, które zawiera Dziennik Projektu w wersji 1.1 znajdziecie w arkuszu “Aktualizacje”, który również został dodany do pliku.

I na koniec ukłon w stronę męskiej grupy czytelników, czyli wersja dla mężczyzn, do stworzenia której nakłonił mnie kolega z pracy :) Zgadzam się z tym, że różowy nie musi być w guście wszystkich panów (zapewne też i pań), stąd Dziennik Projektu w wersji “Dla Niego”, czyli w zupełniej innej odsłonie kolorystycznej. Co o niej sądzicie?

Czekam na Wasze kolejne sugestie :) Tymczasem sprawnego raportowania!

Pliki do pobrania:

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Zarządzanie zmianą – waterfall i Agile naprzeciw wyzwaniu

Zmiana to zagadnienie, które ma wpływ na zaakceptowany zakres projektu (zmienia go)....
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *