Dziennik Projektu 1.1 – wersja dla Niej i dla Niego

Dziennik Projektu

Moi Drodzy, ponieważ Dziennik Projektu spotkał się z Waszym zainteresowaniem, otrzymałam też od Was wiele przychylnych słów na jego temat, postanowiłam nie poprzestawać na opublikowanej już wersji. Dzięki Waszym sugestiom w ostatnim czasie udało mi się wprowadzić do Dziennika kilka zmian. Niektóre z nich to tylko poprawki kosmetyczno-estetyczne, niektóre jednak (mam nadzieję) uczynią Dziennik Projektu łatwiejszym w „obsłudze”.

Dziennik Projektu 1.1- wprowadzone zmiany

Część zmian Dziennik Projektu zawdzięcza Michałowi Maroszkowi, który nie tylko je zasugerował, ale również wprowadził. Dzięki Michałowi w arkuszu „Monitoring” w kolumnach I oraz J w pustych komórkach mamy wartość zero (wcześniej były tam excel’owe formuły błędu). W arkuszu „Dziennik” Michał dodał kolumnę i formułę, która w łatwy sposób umożliwia dodanie kolejnego tygodnia z życia projektu. Michał, stokrotne dzięki!

Ponadto:

  • W arkuszach: “Lista ryzyk”, “Lista zmian”, “Zadania do wykonania”, “Zagadnienia projektowe” dodałam nowe kolumny (data utworzenia / zamknięcia, autor zgłoszenia, właściciel zadania itp.) – teraz wprawdzie te widoki są znacznie obszerniejsze, ale dane są bardziej kompletne. Oczywiście zbędne kolumny można zawsze ukryć :)
  • Zmieniłam nazwę arkusza “Przegląd dokumentów” na “Przegląd arkuszy”- wydawało mi się to bardziej intuicyjne.
  • Wprowadziłam drobne zmiany wizualne, głównie kolorystyczne, szerokości kolumn, formatowanie czcionek.
  • Do wybranych nagłówków kolumn dodałam komentarze wyjaśniające, co autorka miała na myśli :)
  • Do wybranych arkuszy wprowadziłam przykładowe dane – dzięki temu widać formatowanie czcionek w poszczególnych kolumnach, a także format danych.

Zarządzanie projektami w IT | Twoje Drzwi do IT

Wszystkie zmiany, które zawiera Dziennik Projektu w wersji 1.1 znajdziecie w arkuszu “Aktualizacje”, który również został dodany do pliku.

I na koniec ukłon w stronę męskiej grupy czytelników, czyli wersja dla mężczyzn, do stworzenia której nakłonił mnie kolega z pracy :) Zgadzam się z tym, że różowy nie musi być w guście wszystkich panów (zapewne też i pań), stąd Dziennik Projektu w wersji “Dla Niego”, czyli w zupełniej innej odsłonie kolorystycznej. Co o niej sądzicie?

Czekam na Wasze kolejne sugestie :) Tymczasem sprawnego raportowania!

Pliki do pobrania:

Więcej wpisów autora: Karolina Jarocka

Kiedy dorosnę, zostanę project managerem

Kiedy dorosnę, zostanę księżniczką, aktorką, policjantem, strażakiem… Każdy z nas pamięta chyba...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *